A A A
SmodBIP

Prowadzenie zimowego utrzymania dróg powiatowych i chodników w sezonie zimowym 2017/2018

Podlegający Ustawie, zakończony, nierozstrzygnięty

 27/07/2017 S142 - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
Polska-Wieliczka: Usługi odśnieżania
2017/S 142-293336
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Dyrektywa 2004/18/WE
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe
Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce
Słowackiego 29
Osoba do kontaktów: Monika Seweryn
32-020 Wieliczka
Polska
Tel.: +48 601203214
E-mail: przetargi@zdp.wieliczka.pl
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.zdp.wieliczka.pl
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: jednostka budżetowa samorządu terytorialnego Powiatu Wielickiego – Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: budowa dróg kołowych
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie
Sekcja II: Przedmiot zamówienia
II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Prowadzenie zimowego utrzymania dróg powiatowych i chodników w sezonie zimowym 2017/2018
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Powiat Wielicki.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
3.2. Przedmiotem zamówienia jest prowadzenie zimowego utrzymania dróg powiatowych i chodników na terenie Miasta i Gminy Wieliczka, oraz zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie Gmin: Kłaj, Gdów, Biskupice, w sezonie zimowym 2017/2018.
3.3. Zakres zamówienia obejmuje 194,030 km dróg powiatowych oraz 39,794 km, w tym: część I – Miasto i Gmina Wieliczka – 87,685 km dróg oraz 37,490 km chodników, część II – Gmina Kłaj – 29,257 km dróg powiatowych, część III – Gmina Gdów 55,600 km dróg oraz 2,304 km chodników, część IV – Gmina Biskupice 21,488 km dróg.
3.4. Znaczna część dróg powiatowych na terenie gmin: Wieliczka, Kłaj oraz Biskupice zlokalizowana jest w terenie pagórkowatym.
3.5. Szczegółowy wykaz dróg i chodników wraz z kolejnością ich odśnieżania został ujęty w załączniku: D1 do SIWZ – „Wykaz dróg i chodników powiatowych”,
Ośnieżanie pozostałych chodników nie ujętych w wykazie, nie stanowi zadania wykonawcy.
3.6. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności odśnieżania dróg powiatowych i chodników w trakcie realizacji zamówienia.
3.7. Droga musi być odśnieżona na całej szerokości jezdni oraz poboczy i posypana na całej szerokości jezdni. Ciągła przejezdność dróg musi zostać zachowana.
3.8. Wykonawca nie może dopuścić do tworzenia się kolein i bruzd na drogach.
3.9. Chodniki na terenie Miasta i Gminy Wieliczka muszą być odśnieżone w 80 % szerokości, oraz posypywane piaskiem na całej długości. Niedopuszczalne jest posypywanie piaskiem zbrylowanym, oraz występowanie nieciągłości w posypywaniu. Śnieg należy pryzmować na chodniku wzdłuż krawężnika drogowego. Składowanie śniegu na chodniku ma być dokonane w sposób nieutrudniający przejścia.
3.10. Do odśnieżania chodników należy używać specjalistycznego sprzętu lekkiego (ciężar maksymalnie 1 tona), niepowodującego uszkodzeń krawężników i nawierzchni chodników. Dopuszcza się ręczne odśnieżanie chodników zgodnie ze standardami.
3.11. Prace polegające na odśnieżaniu i usuwaniu śliskości należy wykonać według załączonych standardów – załącznik C1 oraz C2 do SIWZ.
3.12. Prawo odstąpienia od standardów określonych w załączniku C1 oraz C2 jest możliwe po uzyskaniu na piśmie zgody Zamawiającego.
3.13. W przypadku konieczności wywozu nadmiaru śniegu, Wykonawca usunie zalegające hałdy z dróg (dotyczy dróg o przekroju ulicznym i półulicznym), oraz chodników na terenie Miasta i Gminy Wieliczka.
3.14. Dyżur dobowy (dyżur bierny) – zadaniem Wykonawcy jest obserwacja warunków atmosferycznych, kontrolowanie stanu dróg (w przypadku części I i III zamówienia również stanu chodników) podczas ich objazdu;
3.15. Akcja dobowa (dyżur czynny) – w momencie stwierdzenia przez Wykonawcę, zaistnienia złych warunków pogodowych (opady śniegu, mróz, mżawka, gołoledź) lub na wezwanie Zamawiającego, prowadzenie czynności związanych z odśnieżaniem, posypywaniem dróg, usuwaniem gołoledzi itp.; a w przypadku Miasta i Gminy Wieliczka również wykonywanie czynności związanych z odśnieżaniem i posypywaniem chodników.
3.16. Doba rozumiana jest jako czas od godz. 07:01 danego dnia do godz. 07:00 dnia następnego;
3.17. Dzień rozpoczęcia prowadzenia zimowego utrzymania dróg wyznaczy upoważniony przedstawiciel Zamawiającego z wyprzedzeniem 12h;
3.18. Upoważniony przedstawiciel Zarządu Dróg Powiatowych w Wieliczce może zawiesić prowadzenie dyżurów dobowych. Zawieszenie i odwołanie zawieszenia dyżurów nastąpi z wyprzedzeniem 12h;
3.19. W przypadku jednorazowego wyjazdu wykonawcy w trakcie dyżuru dobowego (na wezwanie służb porządkowych np. policji lub koordynatora, w celu odśnieżania dróg i chodników, posypywania dróg i chodników, usuwania gołoledzi itp.) Zamawiający zażąda potwierdzenia wykonanych czynności przez wskazaną służbę porządkową i dopiero po otrzymaniu potwierdzającej informacji uwzględni przeprowadzenie akcji dobowej;
3.20. W przypadku, o którym mowa w pkt. 3.19 SIWZ, Wykonawca zgłosi Zamawiającemu ½ akcji dobowej, jeżeli poza jednorazowym wyjazdem nie prowadził dyżuru czynnego w danej dobie;
3.21. Wykonawca następnego dnia roboczego zgłosi telefonicznie Zamawiającemu przeprowadzenie akcji dobowej oraz uzasadni konieczność wykonania prac w przypadku jednorazowego wyjazdu. Brak telefonicznego zgłoszenia akcji w czasie prowadzenia zimowego utrzymania dróg spowoduje zarejestrowanie danej doby jako „dyżuru biernego”.
3.22. Zamawiający zastrzega sobie prawo do założenia na własny koszt urządzeń monitorujących przejazd pojazdów odśnieżających GPS w celu monitoringu przejazdu samochodów odśnieżających na terenie powiatu wielickiego.
3.23. Wykonawca zobowiązuje się do prowadzenia ciągłych dyżurów dobowych w celu obserwacji stanu pogody i wydawania dyspozycji operatorom sprzętu.
3.24. Po zakończeniu realizacji przedmiotu zamówienia wykonawca usunie z jezdni (dotyczy dróg o przekroju ulicznym i półulicznym) oraz chodników nadmiar materiału stosowanego do posypywania i uporządkuje obszar wykonywanych prac.
3.25. Rozliczenie prac będzie następować w okresach miesięcznych jako suma: liczby akcji x cena akcji dobowej i liczby dyżurów x cena dyżuru dobowego.
3.26. Do posypywania dróg powiatowych mogą być stosowane tylko te środki, które określa Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 27.10.2005 w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz.U. z 2005 r. nr 230 poz. 1960).
3.27. Wykonawca, najpóźniej w dniu rozpoczęcia realizacji umowy zobowiązany jest do utworzenia bazy (dotyczy Wykonawcy, który nie posiada wymaganej w pkt. 3.28 SIWZ bazy), na terenie której składowane będą materiały niezbędne do prowadzenia zimowego utrzymania dróg powiatowych oraz na terenie której będzie znajdował się sprzęt Wykonawcy itp. w gotowości do przeprowadzenia akcji czynnej.
3.28. Baza będzie utworzona w miejscowości należącej do gminy na terenie której będzie prowadzone zimowe utrzymanie lub na terenie innej miejscowości ale w odległości nie większej niż 10 km (w linii prostej) od granicy tej gminy na terenie której będzie prowadzone zimowe utrzymanie dróg powiatowych.
3.30 Podczas trwania akcji dobowej, Zamawiający wymaga pracy w pełni sprawnych opłużonych piaskarek z napędem minimum na dwie osie,
w następującej ilości: na terenie Miasta i Gminy Wieliczka – co najmniej czterech, na terenie Gminy Kłaj – co najmniej jednej, na terenie Gminy Gdów – co najmniej dwóch, na terenie Gminy Biskupice co najmniej jednej.
3.31 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych według podziału.
Część I zamówienia – Prowadzenie zimowego utrzymania dróg powiatowych i chodników na terenie Miasta i Gminy Wieliczka w sezonie zimowym 2017/2018
Część II zamówienia – Prowadzenie zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie Gminy Kłaj w sezonie zimowym 2017/2018
Część III zamówienia – Prowadzenie zimowego utrzymania dróg powiatowych i chodników na terenie Gminy Gdów w sezonie zimowym 2017/2018
Część IV zamówienia- Prowadzenie zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie Gminy Biskupice w sezonie zimowym 2017/2018
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
90620000, 90630000, 90610000
II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
II.2.3)Informacje o wznowieniach
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 21.9.2017. Zakończenie 30.4.2018
Informacje o częściach zamówienia
Część nr: 1 Nazwa: Prowadzenie zimowego utrzymania dróg powiatowych i chodników na terenie Miasta i Gminy Wieliczka w sezonie zimowym 2017/2018
1)Krótki opis
Miasto i Gmina Wieliczka – 87,685 km dróg oraz 37,490 km chodników.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
90620000, 90630000, 90610000
3)Wielkość lub zakres
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 2 Nazwa: Część II zamówienia – Prowadzenie zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie Gminy Kłaj w sezonie zimowym 2017/2018
1)Krótki opis
Część II – Gmina Kłaj – 29,257 km dróg powiatowych.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
90620000, 90630000, 90610000
3)Wielkość lub zakres
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 3 Nazwa: Część III zamówienia – Prowadzenie zimowego utrzymania dróg powiatowych i chodników na terenie Gminy Gdów w sezonie zimowym 2017/2018
1)Krótki opis
Część III – Gmina Gdów 55,600 km dróg oraz 2,304 km chodników.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
90620000, 90630000, 90610000
3)Wielkość lub zakres
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 4 Nazwa: Część IV zamówienia- Prowadzenie zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie Gminy Biskupice w sezonie zimowym 2017/2018
1)Krótki opis
Gmina Biskupice 21,488 km dróg.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
90620000, 90630000, 90610000
3)Wielkość lub zakres
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym
III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Zamawiający żąda wniesienia wadium w kwocie:
— część I zamówienia – 8 000 PLN (osiem tysięcy złotych i 00/100)
— część II zamówienia – 2 000 PLN (jeden tysiąc pięćset złotych i 00/100)
— część III zamówienia – 3 500 PLN (dwa tysiące osiemset złotych i 00/100)
— część IV zamówienia – 1 500 PLN. (jeden tysiąc dwieście złotych i 00/100)
Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
Wadium może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach, o których mowa w art. 45 ust. 6 Pzp:
a) pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Z treści gwarancji i poręczeń, o których mowa w pkt 10.3. lit. b) – e) SIWZ (art. 45 ust. 6 pkt 2-5 Pzp) musi wynikać bezwarunkowe, nieodwołalne i na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego, zobowiązanie gwaranta do zapłaty na rzecz zamawiającego kwoty określonej w gwarancji:
jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złoży oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1 Pzp, pełnomocnictw lub nie wyrazi zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 Pzp, co spowoduje brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy zamawiającego w Małopolskim Banku Spółdzielczym w Wieliczce nr 98-86190006-0010-0200-7168-0002
Kopię polecenia przelewu lub wydruk z przelewu elektronicznego zaleca się złożyć wraz z ofertą.
Wniesienie wadium w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego będzie skuteczne z chwilą uznania tego rachunku bankowego kwotą wadium (jeżeli wpływ środków pieniężnych na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego nastąpi przed upływem terminu składania ofert).
Oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium w formach, o których mowa w pkt 10.3. lit. b) – e) SIWZ (art. 45 ust. 6 pkt 2-5 Pzp) wykonawca składa wraz z ofertą.
Jeżeli wadium zostanie wniesione w walucie obcej, kwota wadium zostanie przeliczona na PLN wg średniego kursu PLN w stosunku do walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski (Tabela A kursów średnich walut obcych) w dniu zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych.
Jeżeli wadium zostanie wniesione w formach, o których mowa w pkt 10.3. lit. b) – e) SIWZ (w formach, o których mowa w art. 45 ust. 6 pkt 2 – 5 Pzp) i kwota wadium zostanie w tych formach określona w walucie obcej, kwota wadium zostanie przeliczona na PLN wg średniego kursu PLN w stosunku do walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski (Tabela A kursów średnich walut obcych) w dniu zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych.
W przypadku wadium wniesionego w pieniądzu oraz z treści gwarancji i poręczeń, o których mowa w art. 45 ust. 6 pkt 2 – 5 Pzp, jeżeli wadium będzie wniesione w tych formach, musi wynikać, że wadium zabezpiecza ofertę wykonawcy złożoną w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na "Prowadzenie zimowego utrzymania dróg powiatowych i chodników w sezonie zimowym 2017/2018 r." część I*,II*,III*, IV* oznaczenie sprawy: ZDP.ZP.271.16.2017
Za zgodą zamawiającego wykonawca może dokonać zmiany formy wadium na jedną lub kilka form, o których mowa w pkt 10.3. SIWZ. Zmiana formy wadium musi być dokonana z zachowa¬niem ciągłości zabezpieczenia oferty kwotą wadium.
W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia.
Zabezpieczenie ustala się w wysokości 10 % ceny całkowitej podanej w ofercie. Wykonawca wnosi zabezpieczenie przed podpisaniem umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy zamawiającego nr 98-8619-0006-0010-0200-7168-0002 Wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego będzie skuteczne z chwilą uznania tego rachunku bankowego kwotą zabezpieczenia (wpływ środków pieniężnych na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego musi nastąpić przed podpisaniem umowy w sprawie zamówienia publicznego).
Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach, o których mowa w art. 148 ust. 1 Pzp:
a) pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z późn. zm.).
W przypadku wniesienie zabezpieczenia w formach, o których mowa w pkt 17.3. lit. b) – e) SIWZ (tj. art. 148 ust. 1 pkt 2 – 5 Pzp) wykonawca składa oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie zabezpieczenia w tych formach.
Z zastrzeżeniem pkt 17.5. SIWZ, z treści gwarancji i poręczeń, o których mowa w pkt 17.3. lit. b) – e) SIWZ musi wynikać bezwarunkowe, nieodwołalne i na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego (beneficjenta), zobowiązanie gwaranta do zapłaty na rzecz zamawiającego kwoty stanowiącej 10 % ceny całkowitej podanej w ofercie, z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy w sprawie zamówienia publicznego przez wykonawcę (zobowiązanego).
Zamawiający zwraca zabezpieczenie w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane.
Zamawiający nie wyraża zgody na wniesienie zabezpieczenia:
a) w wekslach z poręczeniem wekslowym banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej,
b) przez ustanowienie zastawu na papierach wartościowych emitowanych przez Skarb Państwa lub jednostkę samorządu terytorialnego,
c) przez ustanowienie zastawu rejestrowego na zasadach określonych w przepisach o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów.
Za zgodą zamawiającego wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form, o których mowa w pkt 17.3. SIWZ. Zmiana formy zabezpieczenia musi być dokonana z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia i bez zmniejszenia jego wysokości.
Z dokumentu stwierdzającego wniesienie zabezpieczenia w formie innej niż w pieniądzu, musi wynikać, że zabezpieczenie dotyczy należytego wykonania umowy w sprawie zamówienia publicznego na "Prowadzenie zimowego utrzymania dróg powiatowych i chodników w sezonie zimowym 2017/2018" część ……………….” Oznaczenie sprawy: ZDP.ZP.271.16.2017.
Zamawiający nie wyraża zgody na tworzenie zabezpieczenia przez potrącenia z należności za częściowo wykonane usługi.
Jeżeli wykonawca wnosi zabezpieczenie w walucie obcej, kwota zabezpieczenia zostanie przeliczona na PLN wg średniego kursu PLN w stosunku do walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski (Tabela A kursów średnich walut obcych) obowiązującego w dniu zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w dniu zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych.
Jeżeli zabezpieczenie zostanie wniesione w formach, o których mowa w pkt 17.3. lit. b) – e) SIWZ (tj. art. 148 ust. 1 pkt 2 – 5 Pzp) i kwota zabezpieczenia zostanie w tych formach określona w walucie obcej, kwota zabezpieczenia zostanie przeliczona na PLN wg średniego kursu PLN w stosunku do walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski (Tabela A kursów średnich walut obcych) w dniu zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych.
Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wykonawcy.
W trakcie realizacji umowy wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form, o których mowa w pkt 17.3. Zmiana formy zabezpieczenia jest dokonywana z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia i bez zmniejszenia jego wysokości.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Wykonawca spełni warunek dotyczący kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej o którym mowa w pkt 5.2.1. lit. a) SIWZ jeżeli wykaże że posiada zaświadczenie, na potrzeby przewozu drogowego rzeczy, o którym mowa w art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 6.9.2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. z 2016 r. poz. 1907 ze zm.) lub licencję obejmującą zakresem przewóz drogowy rzeczy, o której mowa w art. 5 ust. 1 ww. ustawy, a w odniesieniu do podmiotów zagranicznych – równoważny dokument, zgodnie z art. 2 ww. ustawy.
Zamawiający dokona oceny spełnienia powyższego warunku na zasadzie: spełnia – nie spełnia, w oparciu oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w pkt. IV a i A JEDZ – oraz zaświadczenie o którym mowa w art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 6.9.2001 r. o transporcie drogowym (Dz.U. z 2016 r. poz. 1907 ze zm.) lub licencję, o której mowa w art. 5 ust. 1 ww. ustawy, a w odniesieniu do podmiotów zagranicznych, dokument równoważny, zgodnie z art. 2 ww. ustawy.
Podmioty występujące wspólnie mogą spełnić ww. warunek łącznie, lub jeden z wykonawców posiada wymagane zezwolenie lub licencję.
W celu potwierdzenia spełniania warunku dotyczącego kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o którym mowa w pkt 5.3.1. SIWZ, zamawiający żąda od wykonawcy:
a) zaświadczenie o którym mowa w art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 6.9.2001 o transporcie drogowym (Dz.U. z 2016 r. poz. 1907) lub licencja o której mowa w art. 5 ust. 1 ww. ustawy, a w odniesieniu do podmiotów zagranicznych – dokument równoważny, zgodnie z art. 2 ww. ustawy – dotyczące przewozu rzeczy.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Wykonawca spełni warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej o którym mowa w pkt 5.2.1. lit. b ) SIWZ, jeżeli wykaże, że:
— posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej:
— dla części I zamówienia – 200 000 PLN
— dla części II zamówienia – 50 000 PLN
— dla części III zamówienia – 110 000 PLN
— dla części IV zamówienia – 35 000 PLN
W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia wymagane jest dysponowanie środkami finansowymi lub zdolnością kredytową w wysokości stanowiącej co najmniej sumę wymaganych dla tych części zamówienia środków finansowych lub zdolności kredytowej.
W celu potwierdzenia spełniania warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej lub finansowej, o którym mowa w pkt 5.3.2. SIWZ, zamawiający żąda od wykonawcy:
a) Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniej niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert.
6.3 Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może złożyć dokumentów dotyczących sytuacji finansowej lub ekonomicznej wymaganych przez zamawiającego, może złożyć inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku udziału w postępowaniu.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Wykonawca spełni warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, o którym mowa w pkt 5.2.1. lit. c) SIWZ, jeżeli wykaże, że:
a) wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie minimum jednego zadania polegającego na zimowym utrzymaniu dróg o wartości co najmniej:
— dla części I zamówienia 250 000 PLN netto
— dla części II zamówienia 60 000 PLN netto
— dla części III zamówienia 130 000 PLN netto
— dla części IV zamówienia 40 000 PLN netto
W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia należy wykazać się doświadczeniem w wykonaniu przynajmniej jednego zadania dla części o większej wartości.
b) dysponuje następującymi narzędziami, wyposażeniem zakładu oraz urządzeniami technicznymi dostępnymi wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego:
— dla części I zamówienia: minimum cztery jednostki piaskarek z napędem co najmniej na dwie osie – każda jednostka opłużona,
— dla części II zamówienia: minimum jedna piaskarka z napędem co najmniej na dwie osie – opłużona,
— dla części III zamówienia: minimum dwie piaskarka z napędem co najmniej na dwie osie – opłużona,
— dla części IV zamówienia: minimum jedna piaskarka z napędem co najmniej na dwie osie – opłużona,
W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część zamówienia wymagane jest dysponowanie potencjałem technicznym w ilości stanowiącej co najmniej sumę wymagań dla tych części zamówienia.
Wymagany sprzęt musi być w pełni sprawny.
Podmioty występujące wspólnie mogą wykazywać spełnianie ww. warunku łącznie.
c) dysponuje następującymi osobami skierowanymi przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, odpowiedzialnych za świadczenie usług:
Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie.
Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych.
W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują roboty budowlane, usługi do realizacji których te zdolności są wymagane – wykonanie części zamówienia w charakterze podwykonawcy.
W celu potwierdzenia spełniania warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej, o którym mowa w pkt 5.3.3. SIWZ, zamawiający żąda od wykonawcy:
a) wykazu usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy, – wzór załącznik 1 do SIWZ
b) wykazu wyposażenia zakładu w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej dostępnego wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami; wzór załącznik 2 do SIWZ dla części I,II,III, IV.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie
Sekcja IV: Procedura
IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej
1. Cena. Waga 60
2. Czas podjęcia akcji dobowej. Waga 40
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZDP.ZP.271.16.2017
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
5.9.2017 - 09:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 5.9.2017 - 9:15
Miejscowość:
32-020 Wieliczka, ul. Słowackiego 29
Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: tak
Przewidywany czas publikacji kolejnych ogłoszeń: Lipiec 2018.
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
8.1 Do oferty wykonawca dołącza aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w zakresie wskazanym przez zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (dalej zwanego „jednolitym dokumentem”). Informacje zawarte w jednolitym dokumencie stanowią wstępne potwierdzenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. – załącznik nr A1 do SIWZ
Instrukcja wypełniania (Wersja wstępna) jednolitego dokumentu dostępna jest na stronie internetowej UZPhttps://www.uzp.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0015/32415/Jednolity-Europejski-Dokument-Zamowienia-instrukcja.pdf
8.2 Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu składa także jednolite dokumenty dotyczące tych podmiotów.
8.3 W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, jednolity dokument lub oświadczenie składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia.
8.4 Wykonawca może wykorzystać w jednolitym dokumencie nadal aktualne informacje zawarte w innym jednolitym dokumencie złożonym w odrębnym postępowaniu o udzielenie zamówienia.
8.5 Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu i brak podstaw wykluczenia z postępowania, jeżeli zamawiający posiada oświadczenia lub dokumenty dotyczące tego wykonawcy lub może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17.2.2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz.U. z 2014 r. poz. 1114 oraz z 2016 r. poz. 352).
8.6 Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez wykonawcę firm podwykonawców.
8.7 Zgodnie z art. 26 ust. 1 Pzp zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wzywa wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, spełnianie przez oferowane usługi wymagań określonych przez zamawiającego oraz brak podstaw wykluczenia.
8.8 Jeżeli wykaz, oświadczenia lub inne złożone przez wykonawcę dokumenty będą budzić wątpliwości zamawiającego, może on zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego usługi były wykonywane, o dodatkowe informacje lub dokumenty w tym zakresie.
8.9 W przypadku wskazania przez wykonawcę dostępności oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w § 5 (tj. składanych w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu) i § 7 (składanych w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, o których mowa w pkt 6.7. SIWZ) rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26.7.2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, okresu ich ważności oraz form, w jakich dokumenty te mogą być składane (Dz.U. z 2016 r. poz. 1126) – w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, zamawiający pobiera samodzielnie z tych baz danych wskazane przez wykonawcę oświadczenia lub dokumenty.
8.10 W przypadku wskazania przez wykonawcę oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w § 5 (tj. składanych w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu) i § 7 (składanych w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, o których mowa w pkt 6.7. SIWZ) rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26.7.2016 r., które znajdują się w posiadaniu zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 Pzp, zamawiający w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1 i 3 Pzp, korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne.
8.11 W przypadku, o którym mowa w pkt 8.10. SIWZ zamawiający może żądać od wykonawcy przedstawienia tłumaczenia na język polski wskazanych przez wykonawcę i pobranych samodzielnie przez zamawiającego dokumentów.
8.12 Oświadczenia, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 26.7.2016 r. dotyczące wykonawcy i innych podmiotów, na których zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca na zasadach określonych w art. 22a Pzp oraz dotyczące podwykonawców, składane są w oryginale.
8.13 Dokumenty, o których mowa w rozporządzeniu rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26.7.2016 r., inne niż oświadczenia, o których mowa w pkt 8.12. SIWZ, składane są w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem.
8.14 Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą.
8.15 Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje w formie pisemnej lub w formie elektronicznej.
8.16 Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentów, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 26.7.2016, innych niż oświadczenia, wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
8.17 Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
8.18 Jeżeli wykonawca nie złoży jednolitego dokumentu, oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, spełnianie przez oferowane usługi wymagań określonych przez zamawiającego lub brak podstaw wykluczenia, lub innych dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, oświadczenia lub dokumenty są niekompletne, zawierają błędy lub budzą wskazane przez zamawiającego wątpliwości, zamawiający wzywa do ich złożenia, uzupełnienia lub poprawienia lub do udzielania wyjaśnień w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia, uzupełnienia lub poprawienia lub udzielenia wyjaśnień oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
8.19 Jeżeli wykonawca nie złoży wymaganych pełnomocnictw albo złoży wadliwe pełnomocnictwa, zamawiający wzywa do ich złożenia w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
8.20 Zamawiający wzywa także, w wyznaczonym przez siebie terminie, do złożenia wyjaśnień dotyczących oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp.
8.21 Jeżeli wykaz, oświadczenia lub inne złożone przez wykonawcę dokumenty budzą wątpliwości zamawiającego, może on zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego usługi były wykonane, o dodatkowe informacje lub dokumenty w tym zakresie.
8.22 Jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia, zamawiający może na każdym etapie postępowania wezwać wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych oświadczeń lub dokumentów potwierdzających, że nie podlegają wykluczeniu, spełniają warunki udziału w postępowaniu, a jeżeli zachodzą uzasadnione podstawy do uznania, że złożone uprzednio oświadczenia lub dokumenty nie są już aktualne, do złożenia aktualnych oświadczeń lub dokumentów.
8.23 Wymagane dokumenty i oświadczenia, które należy złożyć wraz z ofertą:
a) Wypełniony formularz oferty – załącznik A do SIWZ,
b) pełnomocnictwo jeżeli dotyczy w oryginale bądź kopii, potwierdzonej za zgodność z oryginałem.
c) JEDZ załącznik A1
d) zobowiązanie podmiotów trzecich jeżeli dotyczy – załącznik nr A2
e) dowód wniesienia wadium
Zgodnie Z art. 24aa ust.1 Pzp Zamawiający najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
Dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu wymienione w pkt. 6 SIWZ zostaną złożone na wezwanie Zamawiającego zgodnie z art. 26 ust. 2 ustawy Pzp.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02 676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Faks: +48 224587800
VI.4.2)Składanie odwołań
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02 676 Warszawa
Adres internetowy: www.uzp.pl
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
24.7.2017

Publikacja zmiany ogłoszenia o zamówieniu 

Zmiana treści SIWZ - 16.08.2017

zmiana załącznika nr D1 i D2  

Załączniki:
1) SIWZ
2) Załącznik nr A do SIWZ - formularz oferty,
3) Załącznik nr A1 do SIWZ - JEDZ
4) Załącznik A2 - Zobowiązanie podmiotów trzecich
5) Załącznik nr A3 do SIWZ - wzór oświadczenia o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 Pzp,
6) Załącznik nr B1 do SIWZ - wzór umowy, część I i III
7) Załącznik nr B2 do SIWZ - wzór umowy, część II i IV
8) Załącznik nr C1 do SIWZ - Standardy zimowego utrzymania dróg
9) Załącznik nr C2 do SIWZ - Standardy zimowego utrzymania chodników,
10) Załącznik nr D1 do SIWZ - Wykaz dróg powiatowych i chodników na terenie Miasta i Gminy Wieliczka i na terenie Gminy Gdów
11) Załącznik nr D2 do SIWZ – Wykaz dróg Powiatowych na terenie Gminy Kłaj i Biskupice
12) Załącznik nr 5,6 do SIWZ – Wzór oświadczeń wykonawcy.

Opublikował: Adam Kardas
Publikacja dnia: 27.07.2017 09:43
Dokument oglądany razy: 1233
Podlega Ustawie